Ενοίκια: Αυξήσεις έως 25% μέσα σε έναν χρόνο [παραδείγματα]

Απλησίαστα είναι τα ενοίκια σε αρκετές περιοχές - Δείτε πως διαμορφώνονται οι τιμές

Ενοίκια: Αυξήσεις έως 25% μέσα σε έναν χρόνο [παραδείγματα]

Ανακαλύψτε περισσότερα άρθρα στα αποτελέσματα αναζήτησης

Προσθήκη του ot.gr στην Google

Αυξήσεις φωτιά καταγράφονται στις τιμές των ενοικίων το τελευταίο έτος, καθώς σε ορισμένες περιοχές, οι τιμές ανέβηκαν έως και 25%.

Ειδικότερα, σύμφωνα με ρεπορτάζ του MEGA, οι αυξήσεις αφορούν σχεδόν όλες τις περιοχές και καταγράφονται ως εξής μέσα από παραδείγματα.

– Διαμέρισμα στο Παγκράτι, 3ος όροφος, 95 τ.μ. του 1973 (μη ανακαινισμένο)

•2021: 420€

•2022: 450€

•Αύξηση: + 7%

– Μεζονέτα στην Κηφισιά, 150 τ.μ. του 2008

•2021: 1.200€

•2022: 1.350€

•Αύξηση: + 12,5%

– Διαμέρισμα στα Σπάτα, 2ος όροφος, 80 τ.μ. του 2000

•2021: 400€

•2022: 500€

•Αύξηση: + 25%

– Διαμέρισμα στο Ίλιον, 2ος όροφος, 75 τ.μ. του 2000

•2021: 550€

•2022: 550€

•Καμία μεταβολή στην τιμή του

Διαμέρισμα στη Γλυφάδα, 4ος όροφος, 160 τ.μ. του 1990 (πλήρως ανακαινισμένο)

•2020: 1.600€

•2022: 2.000€

•Αύξηση: + 25%

– Διαμέρισμα στον Νέο Κόσμο, 5ος όροφος, 72 τ.μ. του 1978 (πλήρως ανακαινισμένο)

•2020: 550€

•2022: 660€

•Αύξηση: + 20%

Οι λόγοι που οδήγησαν στις αυξήσεις

– Μεγάλη ζήτηση – μικρή προσφορά

– Λίγα διαθέσιμα σπίτια (Τα περισσότερα είναι μη ανακαινισμένα – λίγα μόνο είναι τα νέα σπίτια στην αγορά)

– Αυξήθηκε το κόστος της οικοδομής

OT Originals
Περισσότερα από Ακίνητα

ot.gr | Ταυτότητα

Διαχειριστής - Διευθυντής: Λευτέρης Θ. Χαραλαμπόπουλος

Διευθυντής Σύνταξης: Χρήστος Κολώνας

Ιδιοκτησία - Δικαιούχος domain name: ΟΝΕ DIGITAL SERVICES MONOΠΡΟΣΩΠΗ ΑΕ

Μέτοχος: ALTER EGO MEDIA A.E.

Νόμιμος Εκπρόσωπος: Ιωάννης Βρέντζος

Έδρα - Γραφεία: Λεωφόρος Συγγρού αρ 340, Καλλιθέα, ΤΚ 17673

ΑΦΜ: 801010853, ΔΟΥ: ΚΕΦΟΔΕ ΑΤΤΙΚΗΣ

Ηλεκτρονική διεύθυνση Επικοινωνίας: ot@alteregomedia.org, Τηλ. Επικοινωνίας: 2107547007

Μέλος

ened
ΜΗΤ

Aριθμός Πιστοποίησης
Μ.Η.Τ.232433

Cookies